Yuu Gi Ou 5D’s
| Title | Yuu Gi Ou 5D’s (遊戯王5D’s) |
|---|---|
| Title | Yu-Gi-Oh! 5D’s |
| Title | Yu-Gi-Oh! 5D’s |
| Synonyms | Yu-Gi-Oh! 5 Dragons, Yu-Gi-Oh! 5 Duel Scoop, Yugioh! 5D’s |
| Typ | Anime Series |
| Episodes | 154/154 |
| Year | 2008 |
| Runtime | ~23 Minutes |
| Status | |
| Main Genre | |
| Subsidiary Genre | |
| Tags |
Die Ausstrahlung der englischsprachigen Fassung wurde (mit Lücken) nach Folge 136 am 10.09.2011 abgebrochen. Im Zeitraum vom 13.02.2015 bis 10.03.2015 wurden jedoch alle 154 Folgen in der Originalfassung mit englischen Untertiteln bei Crunchyroll veröffentlicht.
Source: aniSearch
| Release Group | ColdYawn |
|---|---|
| Resolution | 1280x720 |
| Typ | MKV |
| Filesize | Ø 591 MB (Package: ~88.88 GB) |
| Language | |
| Subtitles | |
| Password | www.anime-loads.org |
| Last Update | 10.05.2026 00:38 |
| Release Notes | [ColdYawn] Yu-Gi-Oh! 5D's [720p] |
|
|
|
| Release Group | Tanuki |
|---|---|
| Resolution | 1280x720 |
| Typ | MKV |
| Filesize | Ø 188 MB (Package: ~21.30 GB) |
| Language | |
| Subtitles | |
| Password | www.anime-loads.org |
| Last Update | 10.11.2024 11:01 |
| Release Notes | WebDL von Amazon |
|
|
|
| Release Group | PuddingSama |
|---|---|
| Resolution | 1920x1080 |
| Typ | MKV |
| Filesize | Ø 1.03 GB (Package: ~158.96 GB) |
| Language | |
| Subtitles | |
| Password | www.anime-loads.org |
| Last Update | 10.05.2026 00:38 |
| Release Notes | WebDL von RTL+ |
|
|
|
| Release Group | ColdYawn |
|---|---|
| Resolution* | 1280x720 |
| Typ* | MKV |
| Filesize* | ~591 MB |
| Language | |
| Subtitles | |
| Last Update | 10.05.2026 00:38 |
| Release Notes | [ColdYawn] Yu-Gi-Oh! 5D's [720p] |
|
|
|
| *Please note that streamhoster perform an encode and the displayed information will only provide information about the source used on which the streams are based on, but the actual quality may differ considerably. Use our downloads instead to get the unchanged files. | |
| Release Group | Tanuki |
|---|---|
| Resolution* | 1280x720 |
| Typ* | MKV |
| Filesize* | ~188 MB |
| Language | |
| Subtitles | |
| Last Update | 10.11.2024 11:01 |
| Release Notes | WebDL von Amazon |
|
|
|
| *Please note that streamhoster perform an encode and the displayed information will only provide information about the source used on which the streams are based on, but the actual quality may differ considerably. Use our downloads instead to get the unchanged files. | |
| Release Group | PuddingSama |
|---|---|
| Resolution* | 1920x1080 |
| Typ* | MKV |
| Filesize* | ~1.03 GB |
| Language | |
| Subtitles | |
| Last Update | 10.05.2026 00:38 |
| Release Notes | WebDL von RTL+ |
|
|
|
| *Please note that streamhoster perform an encode and the displayed information will only provide information about the source used on which the streams are based on, but the actual quality may differ considerably. Use our downloads instead to get the unchanged files. | |