Bakemono no Ko
| Title | Bakemono no Ko (バケモノの子) |
|---|---|
| Title | Der Junge und das Biest |
| Title | The Boy and the Beast |
| Typ | Anime Movie |
| Year | 2015 |
| Runtime | ~118 Minutes |
| Status |
|
| Main Genre | |
| Subsidiary Genre | |
| Tags |
Source: aniSearch
| Release Group | AST4u |
|---|---|
| Resolution | 1280x720 |
| Typ | MKV |
| Filesize | 2.80 GB |
| Language | |
| Subtitles | |
| Password | www.anime-loads.org |
| Last Update | 10.02.2025 03:13 |
| Release Notes | Bakemono no Ko: Der Junge und das Biest German AC3 DL 720p BluRay x264 - AST4u |
|
|
|
| Release Group | AST4u |
|---|---|
| Resolution | 1920x1080 |
| Typ | MKV |
| Filesize | 5.24 GB |
| Language | |
| Subtitles | |
| Password | www.anime-loads.org |
| Last Update | 10.02.2025 03:13 |
| Release Notes | Bakemono no Ko: Der Junge und das Biest German AC3 DL 1080p BluRay x264 - AST4u |
|
|
|
| Release Group | AST4u |
|---|---|
| Resolution | 1920x1080 |
| Typ | MKV |
| Filesize | 11.01 GB |
| Language | |
| Subtitles | |
| Password | www.anime-loads.org |
| Last Update | 10.02.2025 03:13 |
| Release Notes | Bakemono no Ko: Der Junge und das Biest German DTS DL 1080p BluRay x264 - AST4u |
|
|
|
| Release Group | Anime BluRay Junkies |
|---|---|
| Resolution | 1920x1080 |
| Typ | MKV |
| Filesize | 12.83 GB |
| Language | |
| Subtitles | |
| Password | www.anime-loads.org |
| Last Update | 18.04.2026 01:08 |
| Release Notes | Der.Junge.und.das.Biest.2015.German.DL.DTS.1080p.BluRay.x265.10bit-ABJ |
|
|
|
| Release Group | Pudding-sama |
|---|---|
| Resolution | 3840x2076 |
| Typ | MKV |
| Filesize | 8.98 GB |
| Language | |
| Subtitles | |
| Password | www.anime-loads.org |
| Last Update | 18.04.2026 01:08 |
| Release Notes | The.Boy.and.the.Beast.2015.German.DL.DTS.2160p.HDR10.BluRay.10bit.x265-Pudding-sama |
|
|
|
| Release Group | AST4u |
|---|---|
| Resolution* | 1280x720 |
| Typ* | MKV |
| Filesize* | 2.80 GB |
| Language | |
| Subtitles | |
| Last Update | 10.02.2025 03:13 |
| Release Notes | Bakemono no Ko: Der Junge und das Biest German AC3 DL 720p BluRay x264 - AST4u |
|
|
|
| *Please note that streamhoster perform an encode and the displayed information will only provide information about the source used on which the streams are based on, but the actual quality may differ considerably. Use our downloads instead to get the unchanged files. | |
| Release Group | AST4u |
|---|---|
| Resolution* | 1280x720 |
| Typ* | MKV |
| Filesize* | 2.80 GB |
| Language | |
| Subtitles | |
| Last Update | 10.02.2025 03:13 |
| Release Notes | Bakemono no Ko: Der Junge und das Biest German AC3 DL 720p BluRay x264 - AST4u |
|
|
|
| *Please note that streamhoster perform an encode and the displayed information will only provide information about the source used on which the streams are based on, but the actual quality may differ considerably. Use our downloads instead to get the unchanged files. | |
| Release Group | Pudding-sama |
|---|---|
| Resolution* | 3840x2076 |
| Typ* | MKV |
| Filesize* | 8.98 GB |
| Language | |
| Subtitles | |
| Last Update | 18.04.2026 01:08 |
| Release Notes | The.Boy.and.the.Beast.2015.German.DL.DTS.2160p.HDR10.BluRay.10bit.x265-Pudding-sama |
|
|
|
| *Please note that streamhoster perform an encode and the displayed information will only provide information about the source used on which the streams are based on, but the actual quality may differ considerably. Use our downloads instead to get the unchanged files. | |